O nas

Stadnina Koni w Leśnie Górnym

kon

Stadnina koni założona została w 1999r. Rok później powstał Jeździecki Klub Sportowy Equus. Ośrodek położony jest na skraju Puszczy Wkrzańskiej pomiędzy Policami a Szczecinem.

Aktualnie działalność nasza skupia się na usługach hotelowych dla koni, treningu zawodników i osób chcących podnosić swoje umiejętności jeździeckie. Jesteśmy nie tylko pasjonatami, ale także posiadamy wieloletnie doświadczenie i wykształcenie związane z tematyką prowadzonej przez nas działalności. Właścicielka Ośrodka jest absolwentką Wydziału Biotechnologii i Hodowli Zwierzat, kierunek Zootechnika ze specjalizacją hodowla i trening koni sportowych. Dysponujemy dwoma doskonałymi reproduktorami uznanymi w zagranicznych księgach stadnych. Źrebięta urodzone w Naszej stajni są zarejestrowane i posiadają paszporty Księgi Stadnej Zangersheide, z którą współpracujemy od wielu lat.

Mamy do zaoferowania Państwu komfortowe boksy dla koni w nowowybudowanej stajni. Posiadamy krytą ujeżdżalnię o powierzchni 1500 mkw, w której zostało wymienione podłoże i oświetlenie. Duży,ogrodzony w pełni wyposażony plac treningowy z kompletem przeszkód, a także całoroczną karuzelę. Dodatkowo do dyspozycji są trzy lonżowniki, z czego jeden jest zadaszony i oświetlony.

W chwili obecnej jesteśmy w trakcie modernizacji ośrodka, której celem jest znaczne rozszerzenie oferty i poprawa infrastruktury. Zależy nam na ciągłym udoskonalaniu warunków bytowych i treningowych dla koni.